Liposukcja przed latem

umów się
Liposukcja przed latem

Nadchodzi lato, a sylwetka pozostawia wiele do życzenia? Czasem drakońskie diety i próba modelowania sylwetki zawodzą. Właśnie wtedy wiele osób zaczyna zastanawiać się nad liposukcją – metodą, która jest obecna na rynku od wielu lat i która zdobywa uznanie pacjentów na całym świecie. Efekty odsysania tłuszczu dają satysfakcję: szybkie pozbycie się „oponki” na brzuchu i w innych, niepożądanych miejscach. Jak wygląda taki zabieg, czy jest w pełni bezpieczny i komu można go szczególnie polecić?

 

Czym właściwie jest liposukcja?

Jak wspominaliśmy we wstępie, liposukcja to odsysanie tłuszczu (komórek tłuszczowych z tłuszczem).  Można się go w ten sposób pozbyć nie tylko z brzucha, ale również z ud, ramion, policzków, łydek – każdego miejsca, w którym tkanka tłuszczowa lubi się odkładać, wyglądając mało estetycznie. Istnieje możliwość przeszczepienia odessanej tkanki tłuszczowej w inne partie ciała, na przykład w piersi lub pośladki. Liposukcja nie służy odchudzaniu, ale modelowaniu sylwetki!

 

Kto może poddać się zabiegowi liposukcji?

Właściwie każda osoba, która chce szybko pozbyć się nadmiaru tłuszczu i zająć się rzeźbieniem swojego ciała. Zabieg będzie całkowicie bezpieczny dla osób zdrowych. Przed zabiegiem należy wykonać szereg badania, takie jak np. morfologia, poziom glukozy, jonogram.

 

Jakie efekty daje liposukcja?

Poddając się zabiegowi możemy liczyć na szybkie i trwałe modelowanie sylwetki poprzez odessanie tłuszczu. To zbawienie dla osób, którym zależy na pięknym ciele, zwłaszcza teraz, gdy lato zbliża się wielkimi krokami! Efekty zależne są od tego, jak będziemy dbać o siebie po zabiegu. Aby uzyskać wspaniałą sylwetkę, przez okres około trzech tygodni po liposukcji należy nosić specjalną bieliznę uciskową, która pomaga wrócić skórze do dobrego wyglądu, zmniejsza ryzyko obrzęków i wystąpienia siniaków. W tym okresie bardzo ważne są masaże, wykonywane 1-2 razy w tygodniu.

 

Czy liposukcja jest bezpieczna?

Tak, pod warunkiem, że oddamy się w ręce doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie. To bardzo ważne, aby wybrać klinikę, która cieszy się dobrymi opiniami i w której lekarze zadbają o nas z należytą starannością. Wybieramy miejsca z wieloletnim doświadczeniem i sprzętem wysokiej klasy. Zwróćmy uwagę, czy lekarz zadba o nasze przygotowanie do zabiegu i poinstruuje nas o całym postępowaniu. Jeżeli te warunki zostaną spełnione, możemy być pewni, że zabieg liposukcji w żaden sposób nie zagraża naszemu życiu i zdrowiu, a wręcz przeciwnie: znacząco wpływa na poprawę jakości życia!

 

Czy istnieją różne rodzaje liposukcji?

Tak i nie. Liposukcja to odessanie tłuszczu z komórkami tłuszczowymi. Metoda liposukcji powinna zostać dobrana indywidualnie, w zależności od potrzeb pacjenta. Najbardziej znana, bardzo rzadko wykonywana w Europie ze względu na swoją traumatyczność, jest liposukcja klasyczna, gdzie kaniule zostają wprowadzone do tkanki tłuszczowej, a następnie przy pomocy ujemnego ciśnienia można odessać tłuszcz. Różnicę jednak stanowi w jaki sposób tkanka tłuszczowa zostaje przygotowana do odsysania. wielu klinikach stosuje się między innymi liposukcję laserową, gdzie tłuszcz zostaje odessany przy zastosowaniu światłowodu laserowego. Dobrze sprawdza się również metoda WAL Body Jet, czyli liposukcja wspomagana strumieniem wodnym. Taki zabieg umożliwia przeszczepienie odessanego tłuszczu w inne miejsce, np. w piersi. (przeczytaj – przeszczep tłuszczu do piersi)

 

Metod liposukcji jest więcej. Spotkamy się na przykład z liposukcją wibracyjną, rotacyjną lub ultradźwiękową VASER Lipo. Lekarz powinien pomóc nam dobrać zabieg, który będzie najlepiej dostosowany do naszego ciała.

 

Dla kogo liposukcja będzie doskonałym rozwiązaniem?

Właściwie dla każdej osoby, która chce błyskawicznie wymodelować i podkreślić piękno sylwetki. W ten sposób można znakomicie wyeksponować talię i pośladki, a w ciągu jednego zabiegu pozbyć się od trzech do czterech litrów tłuszczu!

Pierwsze efekty widoczne są natychmiast, a finalny rezultat po kilku do kilkunastu tygodni – dzięki czemu można szybko cieszyć się pięknym, smukłym ciałem. 

Masz pytania?

Masz pytania?

Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego zabiegu
Masz pytania?

Zobacz inne aktualności

16.10.2023

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Dobre samopoczucie, pewność siebie, zdrowie, atrakcyjny wygląd i powodzenie wśród kobiet Powodów, dla których panowie decydują się na coraz częstsze wizyty w salonach medycyny estetycznej, jest naprawdę wiele.
Medycyna estetyczna dla mężczyzn
16.10.2023

Lekarz proktolog

Odczuwasz nieprzyjemne swędzenie lub pieczenie odbytu, a w Twoim kale obecna jest krew? Myślisz, że to „tylko” hemoroidy? Nie bagatelizuj sprawy! Nieprawidłowo leczone hemoroidy mogą prowadzić do naprawdę niebezpiecznych powikłań.
Lekarz proktolog
16.10.2023

Usuwanie żylaków falami radiowymi

Żylaki to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Bóle i obrzęki nóg, uczcie ciężkości kończyn oraz nieestetyczne, widoczne gołym okiem naczynia krwionośne skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie.
Usuwanie żylaków falami radiowymi

Umów wizytę    This site is registered on wpml.org as a development site.