Skoncentrowane Czynniki Wzrostu – przełom w medycynie estetycznej

umów się
Skoncentrowane Czynniki Wzrostu – przełom w medycynie estetycznej

Skoncentrowane Czynniki Wzrostu CGF

Nie tak dawno wstrzymywaliśmy oddech na wieść o zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, pozyskiwanego z krwi pacjenta. Odkrycie to nie zdążyło nam jeszcze spowszednieć, a w lekarskich gabinetach już pojawiła się nowa propozycja, rewolucjonizująca medycynę estetyczną – Skoncentrowane Czynniki Wzrostu. Na czym polega terapia z ich wykorzystaniem? Kto może się jej poddać? Jakie zabiegi z wykorzystaniem Skoncentrowanych Czynników Wzrostu oferuje medycyna estetyczna? Tego wszystkiego dowiesz się już za chwilę!

 

Czym są Skoncentrowane Czynniki Wzrostu?

Skoncentrowane Czynniki Wzrostu (nazywane również CGF, z ang. Concentrated Growth Factors) to innowacyjna i bezpieczna metoda wykorzystywana w medycynie estetycznej i regeneracyjnej. Metoda została opatentowana w 2006 roku, przez wywodzącą się z Włoch firmę Silfradent. Do terapii CGF wykorzystuje się komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu, pozyskane z krwi własnej pacjenta.

 

Czynniki wzrostu to peptydy, które stymulują komórki do podziału. Do najważniejszych, z punktu widzenia medycyny estetycznej, należą:

 

 • TGF stymulujący fibroplasty do produkcji kolagenu,
 • VEGF aktywujący mikrokrążenie;
 • EGF stymulujący podział warstwy twórczej naskórka,
 • PDGF odpowiadający za syntezę kolagenu,
 • FGF promujący wzrost fibroblastów.

 

W połączeniu z komórkami macierzystymi, czynniki wzrostu stymulują procesy tworzenia, odnowy oraz regeneracji komórek skóry.

 

Wyodrębnienie komórek macierzystych i czynników wzrostu możliwe jest dzięki opracowaniu nowatorskiego procesu przetwarzania krwi w separatorach komórkowych. Procedura ta, z perspektywy pacjenta, może przypominać zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, jednak jej efekty są znacznie bardziej spektakularne.

 

Skoncentrowane Czynniki Wzrostu – rewolucja dla pacjentów i lekarzy

 

Do niedawna jedynymi zabiegami medycyny estetycznej, wykorzystującymi preparaty pozyskane z organizmu pacjenta (poza osoczem bogatopłytkowym) były autoprzeszczep tkanki tłuszczowej, komórki macierzyste otrzymywane z tłuszczu. Każda z tych metod wiąże się z dużymi kosztami i dość skomplikowaną procedurą – przez co nie jest powszechnie dostępna dla każdej osoby, zainteresowanej zabiegami regeneracyjnymi.

 

Pojawienie się Skoncentrowanych Czynników Wzrostu okazało się prawdziwym przełomem dla medycyny estetycznej. Dzięki maksymalnie uproszczonej procedurze pozyskiwania czystego preparatu z krwi pacjenta CGF jest zabiegiem dostępnym dla każdego.

 

Zabiegi z wykorzystaniem Skoncentrowanych Czynników Wzrostu

Pacjenci mogą korzystać obecnie z trzech rodzajów zabiegów, wykorzystujących metodę CGF. Są to: CGF LIQUID, CGF HARMONY oraz CGF ONE. Na czym polega każdy z nich?

 

CGF LIQUID

– zabieg polega na pobraniu odpowiedniej ilości krwi, odwirowaniu jej w specjalnym urządzeniu (separatorze komórkowym) i wyodrębnieniu czystego preparatu, zawierającego komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu. Uzyskany w ten sposób preparat podawany jest w formie mezoterapii igłowej, czyli zastrzyków wykonywanych bardzo cienką igłą. Aby złagodzić dyskomfort podczas zabiegu, na skórę zastosować można maść znieczulającą.

 

CGF Liquid stosuje się w:

 • profilaktyce starzenia się skóry i wypadania włosów,
 • w celu zredukowania drobnych zmarszczek,
 • dla dogłębnego zregenerowania i zrewitalizowania skóry twarzy lub ciała.

 

CGF ONE – zabieg ten przeprowadza się na niewielkich i delikatnych obszarach twarzy lub ciała, np. w okolicy ust lub oczu, na grzbiecie dłoni czy na owłosionej powierzchni głowy.

 

Dzięki wysokiej koncentracji, ilość preparatu podawanego podczas zabiegu jest ograniczona do minimum. Zabieg ten wskazany jest w przypadku:

 

 • osób, które rozpoczynają doświadczenie z medycyną estetyczną,
 • osób, które szukają skutecznych zabiegów profilaktycznych z dziedziny antiaging,
 • osób, które zauważają pierwsze objawy utraty jędrności skóry,
 • osób, których skóra wymaga regeneracji i rewitalizacji.

 

CGF HARMONY – od poprzedniego zabiegu różni się on sposobem przygotowania preparatu. Komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu odseparowywane są przy pomocy systemu CGF HARMONY i zawieszane są w żelu, uzyskanym z białek krwi (żel ten określa się jako Activated Plasma Albumin Gel). Preparat ten zapewnia intensywniejszą stymulację i stosowany jest w celu silniejszej regeneracji. Żel zawierający komórki macierzyste i czynniki wzrostu podawany jest zwykle kaniulą. CGF

 

HARMONY stosuję się w przypadku:

 • widocznych zmarszczek,
 • skóry pozbawionej elastyczności i jędrności,
 • wiotkiej, skóry wymagającej intensywnej regeneracji i rewitalizacji.

 

Każdy z zabiegów przeprowadzany jest ambulatoryjnie – po jego zakończeniu pacjenci mogą natychmiast wrócić do normalnych aktywności. Ze wszystkich zabiegów opierających się na działaniu Skoncentrowanych Czynników Wzrostu mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

 

Skoncentrowane Czynniki Wzrostu – czy warto?

 

Zabiegi z wykorzystaniem preparatu CGF uznaje się obecnie za najbezpieczniejszy i najbardziej innowacyjny sposób regeneracji skóry. Do najważniejszych zalet tej metody zalicza się:

 

 • Bezpieczeństwo – ze względu na wykorzystywanie preparatu pozyskiwanego z organizmu pacjenta, CGF nie niesie za sobą ryzyka alergii czy działań niepożądanych.
 • Skuteczność – kondycja skóry po zabiegu jest widocznie poprawiona. Objawy starzenia się skóry, takie jak utrata elastyczności i jędrności czy zmarszczki, są zredukowane.
 • Naturalność – efekty zabiegu, chociaż są w pełni widoczne, prezentują się naturalnie.
 • Wybór – dzięki aż trzem rodzajom zabiegów, terapię można w pełni dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

Skoncentrowane Czynniki Wzrostu to bardzo ważny krok dla medycyny estetycznej, umożliwiający osiąganie spektakularnych efektów regeneracji skóry przy zachowaniu bezpieczeństwa, szybkiej procedury i maksymalnego komfortu pacjenta.

Masz pytania?

Masz pytania?

Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego zabiegu
Masz pytania?

Zobacz inne aktualności

16.10.2023

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Dobre samopoczucie, pewność siebie, zdrowie, atrakcyjny wygląd i powodzenie wśród kobiet Powodów, dla których panowie decydują się na coraz częstsze wizyty w salonach medycyny estetycznej, jest naprawdę wiele.
Medycyna estetyczna dla mężczyzn
16.10.2023

Lekarz proktolog

Odczuwasz nieprzyjemne swędzenie lub pieczenie odbytu, a w Twoim kale obecna jest krew? Myślisz, że to „tylko” hemoroidy? Nie bagatelizuj sprawy! Nieprawidłowo leczone hemoroidy mogą prowadzić do naprawdę niebezpiecznych powikłań.
Lekarz proktolog
16.10.2023

Usuwanie żylaków falami radiowymi

Żylaki to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Bóle i obrzęki nóg, uczcie ciężkości kończyn oraz nieestetyczne, widoczne gołym okiem naczynia krwionośne skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie.
Usuwanie żylaków falami radiowymi

Umów wizytę  This site is registered on wpml.org as a development site.