V Laser – nowość w zamykaniu naczynek, żylaków i usuwaniu przebarwień

umów się
V Laser – nowość w zamykaniu naczynek, żylaków i usuwaniu przebarwień

V-laser pozwala w sposób efektywny, bezpieczny i niezbyt bolesny wyeliminować lub zminimalizować zmiany naczyniowe czy przebarwienia skórne. Zabiegi z wykorzystaniem urządzenia V-laser wykonuje się przede wszystkim na nogach, na twarzy (np. policzkach czy płatkach nosa), oraz na pozostałych częściach ciała. Wykorzystane w urządzeniu technologie pozwalają na leczenie problemów, wobec których stosowane dotychczas metody były niewystarczające.

 

Co to jest V-laser i jakie są jego zalety?

 

V-laser jest nowoczesny, a jego skuteczność wyróżnia go spośród laserów dostępnych na rynku. Dzięki niemu można usuwać duże, poszerzone nawet do 4 mm naczynka, jak również rozległe i rozsiane po całej kończynie pajączki. Co za tym idzie, laserowe usuwanie naczynek przestaje być działaniem uzupełniającym po skleroterapii, a staje się leczeniem podstawowym.

 

Skuteczność i bezpieczeństwo urządzenia V-laser opiera się m.in. na wykorzystanie dwóch harmonicznych fali o długości 1064:

 • impuls KTP o długości fali 352 nm wykazuje wysokie powinowactwo do oksyhemoglobiny, co pozwala na wybór terapii o zwiększonej skuteczności i większym komforcie dla pacjenta. Dzięki temu impulsowi V-laser działa niezwykle skutecznie przy usuwaniu i redukcji m.in. drobnych naczyniaków, rumienia, teleangiektazji.
 • impuls Nd:YaG o długości fali 1064 nmjest wyjątkowo skuteczny w leczeniu grubszych naczyń krwionośnych położonych głębiej przede wszystkim kończyn dolnych.
 • MikropulsNd:YaG, który efektywnie redukuje blizny unaczynione, redukuje rumień i leczy trądzik różowaty.

 

Dodatkowa końcówka chłodząca zapewnia:

 • wysoki stopień komfortu podczas zabiegu,
 • skrócony czas rekonwalescencji po zabiegu,
 • zminimalizowanie ryzyka powikłań.

 

Dzięki urządzeniu V-laser możliwe jest dobranie parametrów dostosowanych do różnych zmian naczyniowych, wielkości plamki, gęstości mocy, długości impulsu, siły chłodzenia. Wszystko to sprawia, że V-laser jest niezwykle wszechstronnym, skutecznym i bezpiecznym urządzeniem, które daje spore możliwości w pozbywaniu się zmian naczyniowych.

 

Jak działa V-laser?

v laserImpulsy lasera prowadzą do gwałtownego, ale kontrolowanego podgrzania kolejnych fragmentów naczynka, co prowadzi do ich nieodwracalnego zniszczenia i obkurczenia oraz wchłonięcia przez organizm. Dzieje się tak, ponieważ krew w naczyniach, na które działa V-laser, wybiórczo wychwytuje promieniowanie w stopniu znacznie większym niż tkanki, które otaczają naczynie (dochodzi do reakcji fototermolizy). Do całkowitego wchłonięcia naczyń nie dochodzi oczywiście natychmiastowo. Należy na to poczekać około 8-12 tygodni, a w przypadku naczynek żylnych na twarzy – około 2 tygodni. Po upływie tego czasu większość naczynek znika całkowicie, a reszta staje się znacznie jaśniejsza.

 

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

 

V-laser pozwala na terapię dużo szerszej niż dotychczas gamy patologii naczyniowej. Główne wskazania do przeprowadzenia zabiegu z jego wykorzystaniem. Te najbardziej pożądane we flebologii estetycznej:

 

 • venulektazje inaczej pajączki żylne,
 • teleangiektazje,
 • rumień,
 • trądzik różowaty i trądzik pospolity,
 • naczyniaki krwionośne, starcze i gwiaździste,
 • znamiona naczyniowe (port winestains),
 • przebarwienia i plamy pigmentacyjne,
 • a także piegi, zmiany typu cafe au lait.

 

 

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Głównymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

 • ciąża i laktacja,
 • świeża opalenizna (około 1 miesiąca),
 • inne o które zapyta Was lekarz lub kosmetolog

 

 

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu jest proste i zwykle nie wymaga podejmowania żadnych specjalistycznych działań. Konieczna jest oczywiście konsultacja z lekarzem, który oceni wielkość zmian i dobierze odpowiednią metodę ich usuwania.

Przebieg zabiegu Zabieg z wykorzystaniem urządzenia V-laser jest krótki. W zależności od miejsca, które poddaje się leczeniu, a także rozległości zmian, może trwać od kilkunastu do około 30 minut. Zabieg rozpoczyna się od osłonięcia oczu pacjenta specjalnymi okularami. Następnie na skórę nakłada się żel przewodzący chłodzenie, który zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas działania lasera. Osoba, która przeprowadza zabieg, przykłada do skóry głowicę emitującą wiązkę lasera i przesuwa ją po wybranym obszarze.

 

Zabieg nie wymaga znieczulenia, a po jego wykonaniu pacjent może opuścić gabinet. Na skórę nakładany jest odpowiedni krem ochronny i łagodzący.

 

 

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu są uzależnione od indywidualnych uwarunkowań, wielkości zmian oaz liczby przeprowadzonych zabiegów i mogą być różne u każdego pacjenta. Na efekt wpływ ma m.in. wiek, tryb życia, stan zdrowia oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Efekty możliwe o osiągnięcia są zawsze omawiane w gabinecie, przed wykonaniem zabiegu. Po zabiegu dochodzi do zamknięcia poszerzonych naczynek, redukcji rumienia czy trądziku różowatego, usunięcia naczyniaków czy eliminacji lub zmniejszenia przebarwień. Skóra staje się gładka, odmłodzona, bez widocznych zmian naczyniowych oraz pigmentacyjnych.

 

laserowe usuwanie naczynek v laser

Masz pytania?

Masz pytania?

Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego zabiegu
Masz pytania?

Zobacz inne aktualności

16.10.2023

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Dobre samopoczucie, pewność siebie, zdrowie, atrakcyjny wygląd i powodzenie wśród kobiet Powodów, dla których panowie decydują się na coraz częstsze wizyty w salonach medycyny estetycznej, jest naprawdę wiele.
Medycyna estetyczna dla mężczyzn
16.10.2023

Lekarz proktolog

Odczuwasz nieprzyjemne swędzenie lub pieczenie odbytu, a w Twoim kale obecna jest krew? Myślisz, że to „tylko” hemoroidy? Nie bagatelizuj sprawy! Nieprawidłowo leczone hemoroidy mogą prowadzić do naprawdę niebezpiecznych powikłań.
Lekarz proktolog
16.10.2023

Usuwanie żylaków falami radiowymi

Żylaki to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Bóle i obrzęki nóg, uczcie ciężkości kończyn oraz nieestetyczne, widoczne gołym okiem naczynia krwionośne skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie.
Usuwanie żylaków falami radiowymi

Umów wizytę  This site is registered on wpml.org as a development site.