Aktualności

Zabiegi medycyny estetycznej, które warto wykonać po wakacjach
07.09.2017

Zabiegi medycyny estetycznej, które warto wykonać po wakacjach

Lato powoli dobiega końca. Jak co roku, wraz z pierwszymi jesiennymi dniami, większość z nas zamyka wakacyjny rozdział i myśli o świeżym początku. Kiedy liście żółkną, a temperatura spada, my wymieniamy garderobę, perfumy, zmieniamy fryzury. Nie każda z nas ma jednak świadomość, że możemy pójść o krok dalej i z okazji końca wakacji zaoferować nowy start także swojej skórze. Jesień to doskonały czas na to, by poddać się zabiegom medycyny estetycznej – z jednej strony nie ogranicza nas już wówczas tak bardzo słońce, które mogłoby negatywnie wpływać na efekty zabiegów. Z drugiej strony to właśnie po urlopie skóra jest zwykle najbardziej wyczerpana – przesuszona, zniszczona i zwiotczała. Sprawdź, jakie zabiegi warto wykonać po wakacjach i podaruj swojej skórze nowe życie.

 

 

Dogłębne oczyszczanie

 

Jesień to doskonały czas na przeprowadzenie zabiegów złuszczających martwy naskórek. Nie jesteśmy już wówczas narażone na zbyt dużą ekspozycję na słońce, więc oczyszczanie będzie bezpieczne dla skóry. Z drugiej strony, zabiegi złuszczające mogą być doskonałym orężem w walce z przebarwieniami słonecznymi, które pozostały na naszej skórze po wakacjach. Na co warto się zdecydować?

 

Peelingi chemiczne – podczas zabiegu złuszczane są wierzchnie warstwy naskórka. W zależności od indywidualnych potrzeb, peeling może działać jedynie powierzchniowo (czyli w obrębie naskórka), średniogłęboko (w obrębie naskórka i górnej warstwy skóry) lub głęboko (sięgając do głębszych warstw skóry). Peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę specjalnie opracowanego preparatu– najczęściej są to naturalne kwasy owocowe AHA, kwas z gorzkich migdałów, kwas winowy. Złuszczanie chemiczne sprzyja regeneracji skóry, redukuje wypryski, przebarwienia czy drobne zmarszczki. Szczególnie popularnym rodzajem peelingu chemicznego jest Ferulac, który doskonale radzi sobie z pierwszymi objawami starzenia się skóry oraz z przebarwieniami słonecznymi.

 

Peeling kawitacyjny – zabieg polega na delikatnym złuszczaniu zrogowaciałych komórek naskórka przy pomocy ultradźwięków. Pod wpływem działania fal dźwiękowych na powierzchni skóry powstają niewielkie pęcherzyki, które, rozbijając się, usuwają martwe komórki skóry. Po zabiegu skóra jest odświeżona i wygładzona, pory są oczyszczone. Zabieg ten jest zdecydowanie bardziej delikatny niż peelingi chemiczne. Mogą poddawać się mu nawet osoby z wyjątkowo wrażliwą skórą.
Mikrodermabrazja – to zabieg polegający na mechanicznym usuwaniu martwego naskórka. Do tego celu wykorzystuje się specjalny materiał ścierny, czyli kryształki diamentu. Są one osadzone na głowicy, którą przesuwa się po skórze poddawanej zabiegowi. Mikrodermabrazję można przeprowadzać na skórze twarzy oraz ciała. Przy pomocy zabiegu możemy zredukować trądzik i blizny potrądzikowe, zaskórniki, przebarwienia i uszkodzenia słoneczne, rozstępy.

 

 

Dogłębne nawilżenie i regeneracja

 

Intensywne słońce, słona woda, silny wiatr, a do tego nieodpowiednia dieta. Nic dziwnego, że lato nie jest najlepszym czasem dla naszej skóry. Wszystkie przewinienia, jakie fundujemy jej w czasie wakacyjnych miesięcy, sprawiają, że traci coraz więcej wody, a w konsekwencji także elastyczność, zdrowy blask i koloryt. Pierwszym, co powinnyśmy podarować skórze po wakacjach, jest intensywne nawilżanie. Jakie zabiegi będą najlepsze do tego celu?

 

Mezoterapia igłowa – czyli zabieg polegający na podawaniu specjalnie opracowanych preparatów podskórnie, za pomocą cienkiej i krótkiej igiełki. W zależności od dobranych substancji efektem mezoterapii mogą być: nawilżenie, redukcja zmarszczek, poprawa napięcia i jędrności skóry. Do zabiegu najczęściej wykorzystujemy PRP, czyli osocze bogatopłytkowe, cieszące się największym zainteresowaniem wśród pacjentów, preparat Neauvia HydroDeluxe oraz Hydrabooster od Filorga.

 

Radiofrekwencja frakcjonalna – zabieg ten wykorzystuje zarówno energię fal radiowych, jak i technikę mikroigłową. Polega na nakłuwaniu skóry głowicą, która zakończona jest kilkudziesięcioma (zwykle pomiędzy 25 a 80) mikroigłami. Po wkłuciu, igły są nagrzewane i powodują wzrost temperatury podskórnego kolagenu. Jego włókna zostają uszkodzone, a organizm natychmiast rozpoczyna produkcję nowego kolagenu. Dzięki temu skóra staje się bardziej odżywiona, jędrna i odmłodzona, co pośrednio wpływa również na jej nawilżenie.

 

Obagi Forever Young – jest to niezwykle przyjemny, bezinwazyjny zabieg przeznaczony do skóry zmęczonej, pozbawionej jędrności, z niejednolitym kolorytem. Zabieg polega na nałożeniu na skórę serii preparatów Obagi Forever Young. Ich działanie wzmacniane jest poprzez zastosowanie rollera.

 

 

Usuwanie przebarwień posłonecznych

 

Letnia beztroska może zaowocować dla nas pięknymi wspomnieniami, ale także… niechcianymi pamiątkami w postaci przebarwień słonecznych. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje nam szereg zabiegów, dzięki którym przykre pamiątki odejdą w zapomnienie.

 

Cosmelan – to bezinwazyjny i bezbolesny zabieg, który pozwala zredukować przebarwienia skórne już w 20 dni. W gabinecie medycyny estetycznej skóra zostaje oczyszczona i odtłuszczona, a następnie specjalista nakłada na nią preparat Cosmelan, który należy zmyć w domu po określonym czasie. Przez 30 dni po zabiegu konieczne jest stosowanie kremu Cosmelan 2.

 

IPL – pozwala na bezinwazyjne usunięcie przebarwień, pajączków czy nieestetycznych naczynek. Na czym polega zabieg? Promienie świetlne IPL emitują energię, która pochłaniana jest przez melaninę. Temperatura komórek podnosi się, a zmiana barwnikowa zostaje zniszczona.

 

Mikrodermabrazja połączona z kwasem – to połączenie dwóch skutecznych zabiegów medycyny estetycznej. W pierwszej kolejności wykonywana jest mikrodermabrazja, polegająca na usunięciu martwego naskórka przy pomocy głowicy wyposażonej w ścierające kryształki diamentu. Na tak przygotowaną skórę nakłada się kwas (np. migdałowy, laktobionowy). Po zabiegu skóra jest rozjaśniona, nawilżona, bardziej elastyczna. Przebarwienia zostają zniwelowane.

 

Laser frakcyjny – zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem energii lasera CO2. Wiązka światła zostaje skierowana na zmianę skórną. Pod wpływem działania lasera frakcyjnego w wybranym miejscu powstaje kilkadziesiąt mikrouszkodzeń, pomiędzy którymi zostają zachowane siatki nieuszkodzonej tkanki. Dzięki tej technice gojenie przebiega wyjątkowo szybko (około 2 tygodni).

 

Obagi Shine – to zabieg antyoksydacyjny, który nie tylko zmniejsza przebarwienia, ale także przywraca skórze blask i zdrowy koloryt. Na czym polega? W pierwszej kolejności skóra jest oczyszczana i tonizowana przy pomocy preparatów Obagi. Następny krok to eksfoliacja chemiczna przy wykorzystaniu kwasu (np. mlekowego, cytrynowego czy migdałowego). Później na skórę nakładane są kolejne kosmetyki Obagi: Obagi C-Clarifying serum, Obagi Hydrate oraz Obagi ELASTIderm Eye Treatment Cream.

 

Początek jesieni, kiedy wakacje powoli stają się wspomnieniem, to dobry czas na to, by zregenerować skórę. Większość przedstawionych zabiegów wymaga bezwzględnego unikania promieni słonecznych nawet przez kilka tygodni od wizyty w salonie medycyny estetycznej. Jesień, kiedy słońce coraz częściej znika za chmurami, zdecydowanie jest więc naszym sprzymierzeńcem, umożliwiającym bezpieczną rekonwalescencję.

 

Zobacz także nasze zabiegi według wskazań: Kriocentrum – Wskazania do zabiegów

Zobacz inne news'y