Medycyna estetyczna dla mężczyzn

umów się
Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Współczesny mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej

 

Dobre samopoczucie, pewność siebie, zdrowie, atrakcyjny wygląd i powodzenie wśród kobiet Powodów, dla których panowie decydują się na coraz częstsze wizyty w salonach medycyny estetycznej, jest naprawdę wiele.

 

Dawno minęły czasy, kiedy dbanie o urodę i poprawki w wyglądzie zarezerwowane były jedynie dla przedstawicielek płci pięknej. Według raportu przygotowanego przez Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej liczba mężczyzn, którzy decydują się na korektę wyglądu w gabinecie lekarskim, w ciągu ostatnich 15 lat wzrosła aż o 106%! Na jakie zabiegi najczęściej decydują się mężczyźni? Zapraszamy do lektury!

 

Peelingi medyczne, czyli gładka i zdrowa skóra

Polegają na złuszczaniu naskórka (i głębszych warstw skóry) przy pomocy substancji chemicznych, aplikowanych na skórę twarzy lub ciała. Odpowiednio dobrane produkty, o określonym stężeniu, w sposób kontrolowany penetrują skórę na głębokości uzależnionej od potrzeb i oczekiwań pacjenta.

 

Pod wpływem silnego złuszczania, zredukowane zostają niedoskonałości skóry, takie jak:

  • przebarwienia,
  • drobne zmarszczki,
  • zmiany trądzikowe,
  • zanieczyszczone pory.

 

Peelingi chemiczne można przeprowadzać zarówno na skórze twarzy, jak i ciała – popularnym obszarem zabiegowym u mężczyzn są plecy, na których często gromadzi się wiele niedoskonałości.

 

Do wykonania peelingu medycznego najczęściej wykorzystuje się kwasy: glikolowy, salicylowy, kojowy, fitowy, pirogronowy, migdałowy lub azelainowy. Wśród peelingów najczęściej wybieranych przez mężczyzn, wymienia się:

 

  • Yellow Peel – skuteczny w redukowaniu zmian potrądzikowych, łojotoku, przebarwień i drobnych zmarszczek.
  • Pyruvic Peeling 40 Strong –reguluje poziom wydzielania sebum, zmniejsza objawy łojotokowego zapalenia skóry, redukuje blizny potrądzikowe.
  • Glycolic Acid Masque 24% – oczyszcza i zmniejsza rozszerzone pory, napina i dogłębnie odżywia skórę.

 

Botoks, lifting, kwas hialuronowy – walka z oznakami starzenia

Upływający czas jest bezwzględny. Na każdym, prędzej lub później, odciska swoje piętno w postaci zmarszczek, wiotkiej skóry czy opadającego owalu twarzy. Całe szczęście istnieje szereg metod na to, aby nieco oszukać czas. Wielu mężczyzn, by poprawić wygląd skóry, decyduje się na skorzystanie z popularnego botoksu, czyli neurotoksyny znanej również jako jad kiełbasiany. Na czym polega taki zabieg?

 

Botoks wstrzykuje się w wybrane miejsca twarzy przy pomocy cienkiej igły. Substancja blokuje płytki nerwowo-mięśniowe – włókna mięśniowe stają się odnerwione i przestają się kurczyć. W ten sposób redukowane są zmarszczki. W górnych partiach twarzy (pomiędzy brwiami, wokół oczu lub w przypadku zmarszczek poprzecznych na czole) botoks może być podawany samodzielnie, w dolnych częściach twarzy łączy się go z wypełniaczami, na przykład kwasem hialuronowym. Panowie, którzy chcą odmłodzić całą twarz, najczęściej decydują się na zabiegi liftingujące, poprawiające napięcie i elastyczność skóry. Do najbardziej skutecznych metod odmładzania cery zalicza się:

 

Ulthera – nieinwazyjny zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków, które pobudzają fibroplasty do produkcji nowych włókien kolagenowych w skórze. Zabieg wskazany jest dla mężczyzn, którzy zmagają się z takimi problemami, jak między innymi: opadające powieki, fałdy nosowo-wargowe, opadające kąciki ust, zwiotczałe policzki. Jett Plasma– nieinwazyjny zabieg, który redukuje oznaki starzenia się skóry przy wykorzystaniu energii elektrycznej.

 

Jett Plasma jest wyjątkowo skuteczna w zwalczaniu takich problemów, jak: opadające rysy twarzy, wiotka skóra, opadające powieki, blizny, znamiona i inne zmiany skórne.

 

Laser – trwała depilacja oraz redukcja niedoskonałości

 

Technologia laserowa jest powszechnie wykorzystywana w medycynie estetycznej. Z zabiegów z wykorzystaniem lasera wyjątkowo chętnie korzystają mężczyźni. W końcu przywodzi on na myśl filmy science fiction, a poddanie się działaniu lasera brzmi wyjątkowo męsko.

 

Laser frakcyjny wykorzystujący technologię typu Fraxel pomaga mężczyznom w walce z różnymi niedoskonałościami skóry – bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, rozstępami czy drobnymi zmarszczkami. Jak to działa? Skóra, w miejscu poddanym działaniu rozproszonego światła lasera, zostaje w sposób kontrolowany uszkodzona i niemalże natychmiast rozpoczyna produkcję nowych włókien kolagenowych. Innym zastosowaniem lasera, z którego korzysta coraz więcej mężczyzn, jest trwała depilacja. Podczas zabiegu wiązka lasera wyłapuje ciemny barwnik znajdujący się w cebulkach włosowych, trwale je niszcząc. Depilację laserową można przeprowadzić zarówno na ciele, jak i twarzy. Przy jej pomocy mężczyźni najczęściej usuwają zbędne owłosienie z pach, ramion, klatki piersiowej, pleców czy miejsc intymnych.

 

Redukcja nadpotliwości– sposób na suche pachy

Nadmierne pocenie się jest dolegliwością, która dotyka wielu mężczyzn. Aby uporać się z tym przykrym problemem, coraz więcej z nich decyduje się na skorzystanie z rozwiązań oferowanych przez medycynę. Wśród zabiegów redukujących nadpotliwość wyróżnia się dwie metody – laserową i ultradźwiękową (wykonywaną przy użyciu urządzenia Vaser). Podczas zabiegu gruczoły potowe, znajdujące się w skórze, zostają trwale uszkodzone. Po termicznym zniszczeniu gruczołów przeprowadza się ich odsysanie. Szacuje się, że zabieg trwałej redukcji nadpotliwości pozwala zredukować pocenie się o nawet 80-90%.

 

Liposukcja – walka o idealną sylwetkę

Liposukcja nazywana jest powszechnie odsysaniem tłuszczu. Zabieg polega na trwałym pozbyciu się tkanki tłuszczowej i wymodelowaniu sylwetki. Największą popularnością wśród mężczyzn cieszy się liposukcja brzucha, oraz ginekomastii. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub znieczuleniu miejscowym połączonym z sedacją (czyli głębokim snem, podobnym do naturalnego). Podczas zabiegu, w wybranym miejscu ciała wykonuje się niewielkie nacięcia, przez które wprowadzane są urządzenia rozbijające i odsysające tkankę tłuszczową. Szczególną popularnością cieszy się liposukcja ultradźwiękowa, czyli metoda 

 

Vaser Lipo. Jej popularność wynika z faktu, że podczas zabiegu możliwe jest „rzeźbienie” ciała – tak, by uzyskać bruzdy i wgłębienia typowe dla atletycznej sylwetki. Podczas zabiegu możliwe jest na przykład uzyskanie pożądanego przez wielu panów sześciopaku na brzuchu.

 

Mezoterapia – przeciwko łysieniu i starzeniu się skóry

Mezoterapia to zabieg polegający na dostarczaniu substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry przy pomocy iniekcji wykonywanych cieniutką igłą. Do mezoterapii wykorzystuje się różnego rodzaju mieszanki substancji (tak zwane koktajle do mezoterapii), które odpowiadają na problem danego pacjenta. Do najczęściej wykorzystywanych zalicza się: PRP – osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy, witaminy i związki mineralne, koenzymy, L-karnitynę, biotynę oraz kwasy nukleinowe.

 

Mezoterapię można przeprowadzać na skórze twarzy, ciała, a także na skórze głowy. Ostatni wariant jest szczególnie popularny wśród mężczyzn, którzy obserwują u siebie nadmierne wypadanie włosów.

 

Usuwanie żylaków – nogi bez nieestetycznej siatki

Na ogół przyjmuje się, że żylaki są typowo kobiecą dolegliwością. Tymczasem, aż 40% mężczyzn w wieku 30-50 lat zmaga się z tym problemem. Jedną z metod walki z męskimi (oraz kobiecymi) żylakami jest skleroterapia. Zabieg polega na ostrzykiwaniu żylaków specjalnie opracowanym roztworem, który powoduje zamknięcie naczyń. Cała procedura jest niemalże bezbolesna i z reguły nie trwa dłużej niż 30 minut.

 

Więcej informacji na: leczenie żylaków Poprawa urody oraz rozprawienie się z kompleksami może mieć niebagatelny wpływ na wiele aspektów życia. W końcu nie jest tajemnicą, że atrakcyjny wygląd pociąga za sobą większą szansę na powodzenie w życiu osobistym, znalezienie partnera, a nawet na lepszą pozycję na rynku pracy.

 

Nie ma powodu, dla którego współczesny mężczyzna powinien stronić od zabiegów medycyny estetycznej. Wręcz przeciwnie! W dobie nieinwazyjnych, bezpiecznych i wyjątkowo efektywnych rozwiązań, powinien korzystać ze wszelkich narzędzi, które mogą podnieść komfort jego życia.

Masz pytania?

Masz pytania?

Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego zabiegu
Masz pytania?

Zobacz inne aktualności

16.10.2023

Lekarz proktolog

Odczuwasz nieprzyjemne swędzenie lub pieczenie odbytu, a w Twoim kale obecna jest krew? Myślisz, że to „tylko” hemoroidy? Nie bagatelizuj sprawy! Nieprawidłowo leczone hemoroidy mogą prowadzić do naprawdę niebezpiecznych powikłań.
Lekarz proktolog
16.10.2023

Usuwanie żylaków falami radiowymi

Żylaki to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Bóle i obrzęki nóg, uczcie ciężkości kończyn oraz nieestetyczne, widoczne gołym okiem naczynia krwionośne skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie.
Usuwanie żylaków falami radiowymi
16.10.2023

Klejenie żylaków VenaBlock

VenaBlock to nieinwazyjna i sprawdzona metoda klejenia żył. Chociaż termin “klejenie żylaków” może wydawać się nieintuicyjny, należy go rozumieć całkiem dosłownie – jako sklejanie naczyń krwionośnych specjalnym klejem medycznym.
Klejenie żylaków VenaBlock

Umów wizytę    This site is registered on wpml.org as a development site.