Wypełnianie zmarszczek tłuszczem – Lipofilling

umów się
Wypełnianie zmarszczek tłuszczem – Lipofilling

Lipofilling – wypełnianie zmarszczek i regeneracja skóry własnym tłuszczem.

Lipofilling (autologiczny przeszczep tłuszczu) to zabieg, który polega na pobraniu tłuszczu z wybranego miejsca w ciele, opracowaniu go w specjalistycznym urządzeniu i wszczepieniu go w inną partię ciała. Dzięki tej metodzie możliwe jest wypełnienie płytkich i głębokich zmarszczek, poprawa owalu twarzy, podniesienie opadających policzków czy rewitalizacja skóry twarzy i dłoni. Sprawdź, na czym dokładnie polega lipofilling, jaką ma przewagę nad innymi metodami, jak przebiega zabieg i jakie efekty można uzyskać.

 

Na czym polega lipofilling i czym różni się od innych metod?

Wypełnianie zmarszczek to metoda, która pozwala pozbyć się oznak starzenia się skóry. Dotychczas wiele osób, by zniwelować zmarszczki, poprawić kontur i owal twarzy czy ujędrnić skórę, korzystało jedynie z zabiegów przy użyciu substancji takich jak toksyna botulinowa (BTX) czy kwas hialuronowy. Natomiast w naszym przekonaniu warto wziąć pod uwagę przeszczepu tłuszczu, czyli metodę lipofillingu, ponieważ daje to zupełnie nowe możliwości, a także korzyści estetyczne. Przede wszystkim tkanka tłuszczowa ma bardzo szerokie zastosowanie – wiele okolic ciała w których możemy ją wykorzystać oraz zawarte w tkance tłuszczowej komórki macierzyste, które działają jak aktywator procesów naprawczych w miejscu podania, powodując regenerację i rewitalizację. Wypełnienie tłuszczem wyróżnia się na tle innych metod m.in. tym, że:

 

  • Nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych – w przeciwieństwie do innych wypełniaczy tkanka tłuszczowa nie jest traktowana przez organizm jak ciało obce, a co za tym idzie, nie wywołuje alergii. Pozwala uzyskać
  • trwałe efekty – rezultaty wypełniania zmarszczek innymi substancjami utrzymują się zwykle kilka miesięcy. Lipofilling przy “większych” wypełnieniach może okazać się znacznie tańszym rozwiązaniem, niż inne wypełniacze, których trzeba by podać kilka cm.

 

Efekty lipofillingu

 

Przeszczep tłuszczu umożliwia m.in.:

  • Wypełnienie zmarszczek różnej głębokości i różnego pochodzenia – zarówno głębokich bruzd czy fałd nosowo-wargowych, jak i płytkich zmarszczek mimicznych;
  • Poprawa owalu i podniesienie konturów twarzy;
  • Wyrównanie symetrii twarzy;
  • Wypełnienie ubytków w objętości policzków, eliminacja chomiczków (opadających polików); Ujędrnienie skóry, poprawa jej elastyczności;
  • Eliminacja lub zminimalizowanie blizn zanikowych, potrądzikowych lub pooparzeniowych.

 

Co istotne dla wielu Pacjentów podczas jednego zabiegu możliwe jest przeszczepienie tłuszczu w więcej niż jedną partię ciała lub twarzy.

 

Etapy lipofillingu – pobieranie tkanki, przygotowywanie jej do przeszczepu i transplantacja

Etap 1. Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała pacjenta gdzie jest go najwięcej.

 

Tłuszcz pobiera się najczęściej z miejsc, takich jak uda, podbrzusze, brzuch czy talia. Do pobierania tłuszczu w celu wypełnienia zmarszczek wykorzystuje się specjalne strzykawki, a tkankę pozyskuje się manualnie – bez wykorzystania urządzeń przeznaczonych do liposukcji, czyli odsysania mechanicznego tłuszczu. Pobieranie tłuszczu, jak i jego transplantacja w miejsce biorcze odbywa się w znieczuleniu miejscowym, ale na życzenie pacjenta możliwa jest sedacja i asysta anestezjologa, żeby jeszcze bardziej zwiększyć komfort oraz zniwelować ewentualny stres.

 

 

Czy lipofilling łączy się z liposukcją?

 

Lipofilling bardzo często jest łączony z odsysaniem tłuszczu (liposukcja) w celu wyszczuplenia i wymodelowania ciała, ale nie musi. W zależności od decyzji pacjenta specjaliści mogą pobrać sporą ilość tkanki tłuszczowej lub tylko tyle, ile będzie niezbędne do wypełnienia zmarszczek. Należy jednak wiedzieć, że tłuszcz odsysany w dużych ilościach podczas zabiegu liposukcji, wykorzystywany jest nie do regeneracji skóry, a do wypełniania i powiększenia piersi czy pośladków. Jest to zabieg na większą skalę niż manualne pobieranie tkanki tłuszczowej, a podczas jego trwania obecny jest anestezjolog.

 

Etap 2. – przygotowywane pobrane tkanki tłuszczowej do przeszczepu

 

Po pobraniu tkanki z ciała, należy odpowiednio ją opracować. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne urządzenie zwane lipokolektorem. Tkanka tłuszczowa jest oczyszczana z krwi, wolnych lipidów i fragmentów innych tkanek. Tym sposobem uzyskuje się materiał, zawierający pełnowartościowe komórki tłuszczowe z komórkami macierz. Stosujemy innowacyjną technologię Micro & Nano Fat.

 

Część z pobranej tkanki tłuszczowej jest opracowywana w taki sposób, by uzyskać tzw. Nano Fat. Jest to zmikronizowany tłuszcz, w którym niszczone są komórki tłuszczowe, a uwalniane komórki macierzyste. Uzyskany w ten sposób preparat wstrzykuje się tuż pod powierzchnię skóry, by odżywić ją, zrewitalizować, rozświetlić i napiąć. Pozostałą tkankę tłuszczową, opracowaną w „tradycyjny” sposób wykorzystuje się do wolumetrii i wypełniania zmarszczek.

 

Etap 3. – wszczepienie opracowanej tkanki tłuszczowej

 

Specjalnie przygotowany materiał wszczepia się przy pomocy cieniutkiej kaniuli w wybrane partie twarzy lub ciała. Dzięki cienkiej igle na skórze nie pozostają nieestetyczne ślady. Zdarza się, że skóra może być lekko opuchnięta i tkliwa, jednak takie dolegliwości ustępują najczęściej do 3 dni po zabiegu. Zabieg, łącznie z pobraniem tkanki, przygotowaniem jej i wszczepieniem, trwa zwykle około 40-60 minut. (w zależności od tego, jak rozległa jest liposukcja).

 

Rekonwalescencja po zabiegu

Po zabiegu pacjent może wrócić od razu do domu oraz wykonywania codziennych czynności. Zalecenia pozabiegowe są dostosowywane zawsze do indywidualnego przypadku i tego, jak duży obszar ciała został poddany zabiegowi. Zwykle należy stosować przepisane przez lekarza maści, a także unikać opalania się w solarium i na słońcu. W zależności od części ciała lekarz może zalecić także delikatne masaże.

 

Lipofilling można powtórzyć po około 4-5 miesiącach, jeśli istnieje taka potrzeba. Na ostateczne rezultaty trzeba poczekać do 3 miesięcy, ale pierwsze efekty są widoczne niemal natychmiast.

 

Lipofilling to skuteczna i efektywna metoda wypełniania zmarszczek, poprawiania wyglądu i stanu zdrowia skóry. Jest bezpieczna i pozwala uzyskać spektakularne i NATURALNE efekty – wszystko po to, by cieszyć się zdrowym i satysfakcjonującym wyglądem.

 

Zapraszamy na zabiegi i konsultacje z zakresu medycyny i chirurgii estetycznej do Kriocentrum Warszawa, Józefów.

Masz pytania?

Masz pytania?

Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego zabiegu
Masz pytania?

Zobacz inne aktualności

16.10.2023

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Dobre samopoczucie, pewność siebie, zdrowie, atrakcyjny wygląd i powodzenie wśród kobiet Powodów, dla których panowie decydują się na coraz częstsze wizyty w salonach medycyny estetycznej, jest naprawdę wiele.
Medycyna estetyczna dla mężczyzn
16.10.2023

Lekarz proktolog

Odczuwasz nieprzyjemne swędzenie lub pieczenie odbytu, a w Twoim kale obecna jest krew? Myślisz, że to „tylko” hemoroidy? Nie bagatelizuj sprawy! Nieprawidłowo leczone hemoroidy mogą prowadzić do naprawdę niebezpiecznych powikłań.
Lekarz proktolog
16.10.2023

Usuwanie żylaków falami radiowymi

Żylaki to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Bóle i obrzęki nóg, uczcie ciężkości kończyn oraz nieestetyczne, widoczne gołym okiem naczynia krwionośne skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie.
Usuwanie żylaków falami radiowymi

Umów wizytę    This site is registered on wpml.org as a development site.